Dzień Mamy

Już jutro wielkie święto. Dzień Matki. Odkąd zostałam 9 lat temu mamą, trochę zmieniłam swój punkt widzenia na macierzyństwo i rolę mamy w życiu każdego człowieka.

Mam to szczęście, że ja ze swoją mamą dobrze się rozumiemy. Oczywiście, jak w każdej takiej relacji, pojawiają się między nami nieporozumienia ale wiem, że co by się nie działo, zawsze możemy na siebie liczyć. Czasem denerwuję się, gdy próbuję coś mamie wytłumaczyć, a ona zawsze wie lepiej i uparcie stoi przy swoim, ale szybko mi to przechodzi. Wiem, że mogę jej zaufać i zawsze będziemy sobie bardzo bliskie.

 

Dzisiaj już wiem, że bycie mamą to wielka odpowiedzialność. Za drugiego człowieka, za to jak go wychowam, jakie wzorce ode mnie zaczerpnie. Cieszę się, że jestem mamą chłopca, zawsze marzyłam o tym, żeby mieć syna. Ciągle mu to powtarzam oraz to, że najważniejsze jest dla mnie, żeby był zdrowy i szczęśliwy. Reszta sama się ułoży.

Bardzo ważne jest dla mnie również, żeby widział, jak jestem szczęśliwa i żeby będąc dorosłym mężczyzną wiedział jak uszczęśliwić swoją wybrankę, jak z szacunkiem traktować kobiety i jak wygląda zdrowa relacja. Jestem wyznawcą teorii, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko i nikt mnie raczej nie przekona, że jest inaczej.

 

 

Moja mama pokazała mi, że bycie kobietą to nie tylko dom i dzieci, ale też swoje własne zainteresowania. Myślę, że w relacji matka córka to szczególnie ważne, żeby dać dobry przykład dziecku. Żeby córka wyniosła z domu obraz kobiety, która nie zajmuje się tylko gotowaniem, sprzątaniem i usługiwaniem wszystkim dookoła, ale kobiety pełnej radości, pasji i szacunku do samej siebie. Żeby dziewczyny od małego wiedziały, że kobieta tak samo jak mężczyzna, powinna brać odpowiedzialność za swoje życie, zarówno prywatne jak i zawodowe. Żeby nie dały się sprowadzić tylko do roli kucharki i sprzątaczki.  Jestem pewna, że córki matek, które potrafiły o siebie zawalczyć, są pewniejsze siebie, bardziej świadome swoich możliwości i jest im łatwiej w życiu sięgać po więcej. Drogie mamy dziewczynek pamiętajcie, że one patrzą i od Was uczą się jak być kobietą, jesteście ich pierwszą inspiracją.

 

 

Mam wokół siebie kilka wspaniałych kobiet, mam zarówno chłopców jak i dziewczynek i cieszę się bardzo jak widzę jak spełniają się w swojej roli.

W tym miejscu, z okazji jutrzejszego dnia mamy, chcę życzyć wszystkim mamom zdrowia, radości z chwil spędzanych z dziećmi i bez dzieci, spokoju, cierpliwości i słodkich buziaków od Waszych pociech.

 

Dodaj komentarz