Choćby wszyscy postanowili, że nie, wiosna i tak przyjdzie

 

Ja wiem, że pogoda nas zaskoczyła i zamiast cudownej, słonecznej wiosny mamy nagły powrót zimy. Niemniej czas po 21 marca i okolice Wielkanocy kojarzą mi się, od dziecka, z ciepłem, słońce, zieloną trawą, kolorowymi pisankami w koszyczku i takim rodzajem nowego… Nowego wszystkiego.  Nowej pory roku, nowymi decyzjami, nowymi wyborami i nowymi znajomościami, a również z nowymi fryzurami, nowymi butami na wiosnę, które będą nas niosły wygodnie na nowej drodze, którą, przecież, na wiosnę chcemy obrać.

 

 

Ten czas kojarzy mi się z nowym początkiem wszystkiego i z takim poczuciem, że przecież zawsze jest idealny moment na to, żeby zacząć  zupełnie od nowa. Żeby zrobić coś zupełnie inaczej niż dotychczas, żeby zaskoczyć samego siebie. Mówi się, że z tego samego przepisu nie upieczesz nowego ciasta. I to prawda. Jeśli chcesz czegoś nowego w życiu, to nie możesz robić ciągle tego samego i oczekiwać innych efektów . To niemożliwe.

Ale za to możesz zrobić każdą rzecz inaczej i obserwować co się stanie. Kochani, jeśli jest coś o czym myślicie już od dawna, co chcielibyście zmienić, ulepszyć, oddać albo puścić w swoim życiu to myślę, że wiosna to idealny moment na to. Wszystko, już lada dzień, będzie się budzić do życia więc i my możemy obudzić się na nowo. Nie muszą być to rzeczy wielkie i drastyczne ( nie namawiam nikogo na porzucenie rodziny itp.) ale jeśli jest coś, co Cię bardzo uwiera, to zmień to. Czasami mała zmiana wystarczy, żeby poczuć się lżej.

Nie bez powodu funkcjonuje u nas termin wiosennych porządków. Takie porządki warto sobie zrobić nie tylko w szafie, ale i w głowie, pozbyć się swoich czarnych myśli i ograniczeń, tak samo jak, pary starych, spranych spodni. Nie potrzebujemy ich. Nie chcemy żeby nam się walały z kąta w kąt i zajmowały niepotrzebnie miejsce. Tak samo właśnie, nie potrzebujemy naszych starych, ograniczających nawyków i przekonań. Warto zdać sobie z tego sprawę i pozbyć się szarych myśli w stylu „to mi się nie uda”, „to jest bez sensu”.

Wiecie jak ogromny wpływ na nasze myśli, przekonania i nasze życie mają używane przez nas słowa?

Spróbuj wyeliminować, ze swojego słownika wszystkie „muszę”, „trzeba”, „boję się, że…”, „przez to, że …”.

Przykłady:

„Boję się, że jutro….”  zamień na „Ciekawe jak jutro…”

„Przez to, że… ” zamień na „Dzięki temu, że… ”

„Trzeba znaleźć inne rozwiązanie” zamień na „Znajdę inne rozwiązanie”

„Muszę coś zrobić ze swoim życiem” zamień na „Chcę zmienić w swoim życiu …”

Mała zmiana, choć na początku trudna,  daje porażające efekty.

 

 

Wiosna to nowe pomysły, nowe drogi i nowe wyzwania. No i oczywiście nowe znajomości. Gdy byłam dzieckiem, to już był ten czas, że wszyscy po szkole biegliśmy na podwórko i na trzepak, a tam życie towarzyskie kwitło. Kto pamięta, ten wie o czym mówię 🙂

Rozglądam się po moim osiedlu a jakby trzepaków coraz mniej… no coż… może ludzie już nie trzepią dywanów, w końcu są Rumby, Zumby i inne wynalazki techniki. O jest! Jeden jest, ale koło śmietnika, więc wrażenia już nie takie…

 

 

 

Mimo, że za oknem wieje i pada, to czekam z niecierpliwością na pierwsze promienie słońca, pierwsze wiosenne spacery, zieloną trawę i powiew wiosennego, pełnego nadziei wiatru.

Bo jak mówi stare, polskie przysłowie „Wiosna by tak nie smakowała, gdyby przedtem zimy nie było”

 

Wiosna inspiruje do zmian, dodaje energii i motywuje do działania i tego kochani życzę Wam z całego serca !!!

 

 

 

3 Replies to “Choćby wszyscy postanowili, że nie, wiosna i tak przyjdzie”

  1. Ole! 🙂 Piękne zdjęcia wiosenne w cudownej scenerii 🙂 uśmiałam się z tego trzepaka 😉 Ja wywaliłam wszystkie stare spodnie, płaszcze, sprane koszulki i niefajne swetry 🙂 Pora na nowe, pozdrawiam 🙂

    1. Porządki w szafie to dobry pomysł 🙂

  2. W moim ogródku widać już, że wiosna idzie 🙂

Dodaj komentarz