Styl I – wpływowy

Kolejny styl w modelu DISC to styl I – wpływowy, zwany również interaktywnym lub inspirującym.

Osoby o stylu I poznasz po tym, że uśmiechają się od ucha do ucha, przy czym śmieją się „całym sobą”, śmieją im się również oczy, a ich donośny śmiech i głos słychać w całym pomieszczeniu. Często całym ciałem podkreślają podekscytowanie i mocno gestykulują, wygłaszając swoje opinie. W trakcie swoich wypowiedzi przechodzą od radości do euforii, a każde wydarzenie urasta do rangi niezwykłego. Kiedy coś jest dobre, w wypowiedzi osoby o stylu I jest świetne, a to co złe jest potworne. Nie boją się okazywać emocji i często mówią o swoich barwnych uczuciach.

Są to tak zwane dusze towarzystwa, bardzo kontaktowe oraz otwarte, bez problemu nawiązują rozmowy z obcymi ludźmi. Mają zawsze i na każdy temat coś do powiedzenia. Lubią błyszczeć. Wszędzie świetnie się bawią i wszystkie dziedziny ich życia przenika pozytywna energia.

Osoby o stylu I są bystre, nieustannie szukają nowych wrażeń, uwielbiają kontakty z innymi ludźmi oraz interakcję z otaczającym ich światem, to z tego własnie czerpią swoją energię oraz satysfakcję.

Mają w sobie nieskończone pokłady optymizmu oraz doskonałe zdolności interpersonalne przez co potrafią wpływać na innych ludzi i ich inspirować. Dosłownie zarażają pozytywnym podejściem, tworzą motywującą atmosferę.

Osoby o stylu I nie zwracają uwagi na szczegóły, dla nich liczy się wizja, zorientowanie na przyszłość i życie w świecie wielu, atrakcyjnych możliwości. Mają mnóstwo pomysłów oraz często bardzo rozwiniętą intuicję. Decyzje podejmują szybko na podstawie ogólnego wrażenia, ma być ekscytująco, z rozmachem, pięknie i fajnie.

Ludzie prezentujący styl I w swoim otoczeniu mogą być postrzegani, jako osoby o słomianym zapale. Wynika to z tego, że styl I ma mnóstwo pomysłów, a nie wszystkie doprowadza do końca, gdyż szybko się nudzi i przechodzi do następnego, bardziej ekscytującego zajęcia.

W metodologiach opartych na DISC styl I kojarzony jest z kolorem żółtym, który obrazuje nam optymizm, spontaniczność i entuzjazm.

Głównym zagrożeniem stylu I jest to, że nie lubią podejmować trudnych tematów, głównie dlatego, że nie chcą zranić swojego rozmówcy i boją się utraty relacji.

Masz kogoś takiego w swoim otoczeniu? Jak się z nim dogadujesz? Za tydzień kolejny styl S. Zapraszam 🙂

Dodaj komentarz