Ciało i umysł

Pandemia, która nas totalnie zaskoczyła oraz zamknęła w domu, spowodowała poza uczuciem izolacji społecznej, również to, że wielu z nas przybrała na wadze. Zamknięte siłownie oraz kluby fitness, brak ruchu, stres oraz podjadanie sprawiło, że wizja lata nie napawała optymizmem. To własnie teraz dowiedzieliśmy się najwięcej o sobie, czego nam potrzeba do życia, jak się czujemy sami ze sobą, co wpływa na nasze dobre samopoczucie. Nasze ciało i umysł to jedność. Gdy zaczynamy się stresować, często odczuwamy też bóle pleców, gdy przebywamy w toksycznym środowisku boli nas żołądek, gdy zaniedbamy swoje ciało, nie mamy ochoty przebywać w towarzystwie, odbiera nam to radość życia. Co innego gdy zadbamy o siebie kompleksowo. Nagle widać błysk w oku, uśmiech na twarzy, automatycznie chodzimy bardziej wyprostowani, jesteśmy pewniejsi siebie, ponieważ dobrze się czujemy ze sobą i we własnym ciele. To również z tego powodu postanowiłam zorganizować „9 dniowe, kolorowe wyzwanie oczyszczające dla ciała i umysłu”. Opierało się ono na programie oczyszczającym Clean 9, który jest fantastycznie skomponowany, bazuje na aloesie, który od setek lat jest uważany za roślinę leczniczą oraz na suplementach i koktajlach. Połączony jest oczywiście z umiarkowaną aktywnością fizyczną. Efekt oczyszczenia organizmu jest porażający: lepsze samopoczucie, uczucie lekkości, więcej energii, oczyszczona i jędrna skóra, regulacja pracy układu pokarmowego, a do tego mniej centymetrów w talii i utrata zbędnych kilogramów.

W wyzwaniu, razem ze mną wzięło udział jeszcze 7 kobiet, i razem zgubiłyśmy ponad 25 kg. To świetny wynik.

Nasze ciało i umysł to jedność, dlatego poza oczyszczaniem organizmu, zrobiłyśmy też sobie oczyszczanie umysłu z toksycznych myśli. Codziennie miałam dla uczestniczek jedno ćwiczenie rozwojowe. Najpierw wyznaczałyśmy cel na całe wyzwanie. W kolejnych dniach dziewczyny poznawały swoje wartości i wracały do swoich marzeń. Wspólnie praktykowałyśmy wdzięczność, codziennie afirmowałyśmy. Jako konsultant DISC nie mogłam pominąć, tego, że aloes jest zielony, zupełnie jak styl S. Dlatego przygotowałam dla dziewczyn niespodziankę w postaci uproszczonego testu, z którego można wywnioskować jaki główny styl zachowania, sobą prezentują. Było zdrowo i rozwojowo.

Bardzo się cieszę, że tyle nas wzięło udział w wyzwaniu. Wspieranie kobiet to moja osobista misja, dlatego przygotowanie tego wyzwania dało mi ogromną satysfakcję. Wiem, że my kobiety, wspólnie możemy więcej. Właśnie w trakcie takich wyzwań bardzo to widać, gdy jedna traci moc, cała reszta ją wspiera, motywuje i nie pozwala jej się poddać. Wspólnie sprawiłyśmy, że te 9 dni dało nam ogromnego kopa do dalszej pracy nad swoim ciałem, do dbania o swój dobrostan psychiczny i zdrowie. I mimo, że wyzwanie się zakończyło, zdrowe nawyki zostaną z nami na dłużej i będą procentować w przyszłości.

Dodaj komentarz